Про нас

 Завданням лікарів ЛОЛФД є контроль за станом здоров’я спортсменів, 
проведення лікувально-профілактичних  та реабілітаційно-відновлювальних 
заходів  всім категоріям спортсменів, медичне обслуговування спортивно-масових заходів. Всі спортсмени, які знаходяться на диспансерному обліку лікарів зі спортивної медицини, щорічно проходять поглиблене  медичне обстеження, яке включає в себе огляд спортивного лікаря, консультації вузьких спеціалістів, лабораторні та функціональні обстеження.
    Диспансерне спостереження  – найбільш сучасна форма лікарського контролю за здоров’ям, фізичним розвитком, динамікою функціонального стану спортсменів та осіб, які займаються фізичною культурою.
      Під  диспансерним спостереженням  в ЛОЛФД знаходиться 37719 осіб. Це ведучі  спортсмени області, учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл, Львівського училища фізичної культури, студенти університетів, спортсмени-інваліди та ветерани спорту. В диспансері  пройшли поглиблений медичний огляд 36597 осіб (97%) прикріпленого контингенту.
     У відділенні діагностики і тестування спортсменам проводяться лабораторні обстеження та діагностичні дослідження, які визначають функціональний стан органів і систем, рівень та резерв здоров’я, адаптаційний потенціал.
     За 2009 рік спортсменам проведено 61797 лабораторних аналізів, зроблено інших обстежень –  13354 (ЕКГ, реоенцефалограма тощо).
     В сучасному спорті проблема відновлення так само важлива, як і тренування, бо не можливо досягти високих результатів за рахунок об’єму та інтенсивності тренувань. Відновлення спортсменів ЛОЛФД здійснюється у відділенні медико-спортивної реабілітації всіма наявними методами (сауна, масаж, гідро процедури, фізіотерапевтичні процедури, озокеритолікування, ЛФК). Крім прикріпленого до диспансеру контингенту в диспансері проходять лікування і відновлення дорослі і діти з захворюванням опорно-рухового апарату, проводяться оздоровчі заняття для населення.
     За 2009 рік в кабінеті ЛФК проліковано 1327 осіб, відпущено 38575 процедур, в фізіотерапевтичному кабінеті закінчили лікування 1201 особа, відпущено 24779 процедур.
     Диспансер тісно співпрацює з Львівським університетом фізичної культури та Національним медичним університетом ім. Д. Галицького, а студенти цих вузів проходять навчання по ЛФК і спортивній медицині на базі нашої установи.
     ЛОЛФД здійснює організаційно-методичне керівництво лікувально-фізкультурною службою у Львівській області. ЛФК з кожним днем набуває все більшого визнання серед людей з різними захворюваннями. ЇЇ дієвість і доступність сприяє популяризації і збільшення попиту на призначення цього методу лікування. Кінцевою метою  лікувальної фізкультури є відновлення фізичного та психічного здоров’я, повне або часткове відновлення працездатності, підготовка до соціально-трудової та соціально-побутової реабілітації.
     В  стаціонарах методом ЛФК щорічно лікуються 21-22% хворих, із них 26% – діти. Завдяки застосуванню ЛФК термін лікування скорочується.
     В області є 21,75 посад лікарів, зайнято 19,5. Кадровий потенціал служби ЛФК із року в рік зменшується, так за 10 років кількість посад лікарів ЛФК зменшилась на 15 посад і складає 41,8% від необхідного.
    Лист  міністра охорони здоров’я В.Ф. Москаленка  № 11.03-04/22 від 05.11.2001 року дає право керівникам медустанови вводити в ЛПЗ посади спеціалістів  з фізичної реабілітації та призначати на них випускників вищих навчальних закладів фізичної культури . Але  оскільки це не підтверджено наказом цей контингент не використовується для роботи в ЛФК, що значно знижує якість роботи.
    До інфраструктури служби входять кабінети лікувальної фізкультури лікпрофзакладів області в кількості 80 кабінетів. Матеріальна база більшості  кабінетів ЛФК  в основному задовільна, але потребує дооснащення сучасним інвентарем та тренажерами.
     Спортивна медицина.
     В області 99 дитячих спортивних шкіл. Із них системі освіти підпорядковано 40 шкіл, управлінню з питань фізичної культури і спорту – 1, іншим спортивним товариствам (Україна, Колос, Динамо СКА)  – 58.Учні 10 дитячих спортивних шкіл системи облВНО знаходяться під спостереженням в ЛОЛФД, ще у 23 школах є медичні працівники (лікарі  або медичні сестри), учні решта 66 шкіл знаходяться  без спеціального медичного спостереження із-за відсутності в них мед. персоналу.

Якщо у Вас виникли будь-які запитання, будь ласка, зверніться до нас.

Контакт

Львівський обласний лікувально-фізкультурний диспансер

вул. Коновальця Є., 47, Львів, Львівська Обл., 79044

(032) 238-70-96
(032) 238-70-99